بخش ICU

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مهتاب ترکمنی

پست: سرپرستار

مدرك تحصيلي: فوق لیسانس پرستاری

داخلی: 2010

پست الكترونيك: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

معرفی بخش ICU

بخش ICU بیمارستان منتصریه شامل 2 واحد مستقل با عنوان ICUپیوند وICUکاداور می باشد که هر دو واحد مجهز به تجهیزات طبی از جمله ونتیلاتور –مانیتور کنار تخت – مانیتور سانترال – ونتیلاتور پرتابل – سیستم ساکشن – اکسیژن و هوای فشرده سانترال – دستگاه EKG- الکتروشوک و سایر تجهیزات مورد نیاز ،طبق استاندارهای روز می باشد .

- اقدامات انجام شده در ICUکاداور ،پذیرش بیماران مرگ مغزی جهت آماده سازی این بیماران برای اهداء عضو می باشد که طول مدت بستری این بیماران بطور متوسط 24تا 72 ساعت می باشد . پس از معرفی بیمار مرگ مغزی در حین اخذ رضایت از خانواده و پس از آن تا تایید کامل مرگ مغزی باید به نحو مطلوب از بیمار نگهداری شود تا زیت پذیری اعضای پیوندی دچار اشکال نشود.این بیماران در خطر افت فشار خون –دیابت بیمزه –کاهش دمای بدن ،اختلالات الکترولیتی ،نقایص انعقادی آنمی ، هیپوکسی و ایست قلبی میباشند. بنابراین مراقبت های هفتگانه زیر جهت نگهداری بیماران مرگ مغزی در ICU کاداور صورت می گیرد.

1-حفظ راه هوایی

2-پرفیوژن مناسب اکسیژن

3-اکسیژناسیون مناسب بافتی

4- حفظ درجه حرارت مناسب

5-همودینامیک مناسب

6-جلوگیری از عفونت

7-جلوگیری از بروز عوارض

-اقدامات انجام شده در ICUپیوند ،بیمارانی که کاندید دریافت عضو هستند پس از انجام عمل پیوند بلافاصله به این بخش منتقل می گردند و تا اتمام دورهINTENSIVE که بطور متوسط 48 -72 ساعت طول می کشد (البته با توجه به شرایط بیمار این مدت می تواند طولانی تر شود.)در این بخش حضور دارند.

کلیه بیمارانی که در سایز بخش های بیمارستان نیاز به مراقبت های ویژه پیدا می کنند نیز در این بخش بستری می شوند.